Süüa 3 korda päevas?

Mina nagu paljud teised, harjusin lapsepõlvest sööma 3 korda päevas. Ma ei oska öelda, kas see on hea harjumus või mitte, aga hiljuti mõtlesin - miks 3 korda? kes selle välja mõtles?
Just eelmisel nädalal juhtus nii, et jäin üksi koju, ma ei mäleta, millal see viimati juhtus. Nagu tavaliselt, tegime rikkaliku hommikusöögi umbes kell 7 hommikul. Võtsin vanema tütre kooli, abikaasa võttis ülejäänud kaks tütart kaasa ja lahkus Tallinnasse sugulaste juurde õhtuni. Olin hõivatud majapidamistöödega ega märganud isegi, kuidas lõunaaeg möödus. Tavaliselt valmistan kella 12 paiku lõunat, aga kuna täna polnud mul vaja kellegi peale enda eest hoolitseda, töötasin ilma vaheajata kuni kella neljani.
Üllatuseks märkasin, et nälg tuli mulle alles õhtul. Tegin endale süüa ja teine ​​söögikord oli kella viie paiku, ning jäin sel päeval õhtusöögist ilma.
Mäletan, kuidas pärast sünnitust lugesin pidevalt kaloreid, vormi tagasi saada, aga tegelikult, kui ma hakkaksin siis 2 korda päevas sööma, ei peaks ma kaloreid lugema.
Otsustasin leida rohkem infot selle kohta, miks on meil kombeks süüa 3 korda päevas. Peavad ju kuskil optimaalse söögikoguse kohta olema mõned soovitused, ei või ju olla et, me lihtsalt järgime seda reeglit niisama.
"Kolm söögikorda päevas" päritolu kohta on erinevaid teooriaid. Üks väidab, et idee kolmest igapäevasest toidukorrast, mis on tänapäeval laialt levinud, sai alguse inglastelt, kes olid siis paremas majanduslikus olukorras, kui teised rahvused, ning näitasid eeskuju.
Teine viitab sellele, et tegemist on tööstusrevolutsiooni ajaloolise artefaktiga. Eliitvalitsejad teadsid, et töötajaid tuleb hästi toita, et nad saaksid tehastes täita nõudlikke töögraafikuid.
Raske on praegu kindlalt öelda, mis on tõde, kuid võime olla kindlad, et see polnud alati nii. Roomlased arvasid, et üks söögikord päevas on toitevam. Nad olid toidu pärast hullumeelsed ja paljud inimesed uskusid, et rohkem kui ühe toidukorra söömine on ahmimine. Ameerika põliselanikud kasutasid toidule praktilist lähenemist. Nad sõid, kui nad olid näljased.
Võiks väita, et meie esivanemad ei saanud füüsiliselt süüa rohkem kui üks kord päevas, kuna neil ei olnud nii palju toitu kui meil. Samuti elasid nad keskmiselt palju lühemat elu kui meie. See kõik on tõsi, ning me ei pea sööma nagu meie esivanemad, kuid ma tahan rõhutada, et me samuti ei pea sööma, kui me pole näljane. Luba oma näljal valida, millal sa sööd, ja ära enam kunagi seo söömist ainult teatud aegadega. Kui sööte mitu väiksemat söögikorda kogu päeva jooksul, võib see teile paremini sobida või võite süüa rikkaliku lõuna- ja õhtusöögi, mille vahel on tervislik suupiste. Peaksime õppima oma keha kuulama ja leidma kõik, mis meie jaoks kõige paremini sobib.